Swincar Spider jest dziełem dwójki francuskich inżynierów: Pascala Rambaud oraz Jerome Arsaca, którzy pracowali nad tym projektem przez ponad osiem lat. Przez ten czas udało się im skonstruować finalną wersję maszyny, która z łatwością pokona każdy teren.

  • Rewolucyjna technologia w zakresie poczucia komfortu i wydajności.
  • Ekskluzywna, opatentowana koncepcja wahadłowa dla całkowitej przyjemności.
  • Ta wyjątkowa technologia daje możliwość obcowania blisko przyrody bez jej zagłuszania i zanieczyszczania.

Swincar to cichy, ekologiczny, elektryczny wehikuł z napędem na 4 koła przemieszczający się jak pająk w każdych warunkach (lasy, góry, wzniesienia). Stworzony i opatentowany przez francuskiego konstruktora Pascala Rambaud. Jest w stanie wjechać na wzniesienie bez rozpędzania się oraz poruszać po najbardziej niedostępnych terenach. Dostępne są akumulatory 4kWh, zapewniające do 6h poruszania się w terenie bez ładowania oraz akumulatory 8kWh, które zapewniają nam aż do 12h swobodnej jazdy, a sam czas ładowania od momentu pełnego rozładowania akumulatora to tylko 2h.

To absolutna nowość na rynku. Ten wyjątkowy pojazd gwarantuje niecodzienne wrażenia, dobrą zabawę i relaks na łonie natury. Ma niewyobrażalnie szerokie zastosowanie, począwszy od turystyki i rekreacji (także osób niepełnosprawnych), a skończywszy na wojsku, policji, służbach leśnych, ratownictwie medycznym, myślistwie itp.

Ten nowoczesny pojazd – waży zaledwie 185 kg. Moc silnika jest równa lub mniejsza od 4 kW (5,6 KM) i rozwija prędkość do 45 km/h.

Nowoczesna, niespotykana dotychczas technologia użyta w produkcji Swincar oparta jest na niezależnym zawieszeniu wahadłowym w pełni zmechanizowanym. Każde koło zasilane jest przez swój własny silnik elektryczny o mocy 1 lub 1.5kW.

Dostępny jest już model Premium z akumulatorem 4 kWh, 4 koła skrętne, silnik w każdym kole (razem 4 silniki 4x 1kW = 4 kW). W przyszłości dostępne będą także modele podstawowe (z przednią osią skrętną i z mniejszymi akumulatorami).

Specyfikacja techniczna

ARCHITEKTURA

Platforma i podwozia wahadłowe na autonomicznych belkach obrotowych. Napęd na 4 koła (autonomiczne, kierunkowe). Zawieszenie kompozytowe.

 

MOTORYZACJA

W każdym kole po jednym silniku, jeden silnik o mocy 1kW, całkowita nominalna moc 4x1kW=4kW. Moment obrotowy jednego silnika= 85Nm. Całkowity moment obrotowy: 4x85Nm=340Nm.

 

 

TYP

Lekki elektryczny ATV (all-terrain vechicle). Homologacja drogowa w przygotowaniu.

PRĘDKOŚĆ

Prędkość maksymalna do 45 kilometrów na godzinę w zależności od zastosowania i konfiguracji.

DOSTĘPNOŚĆ / OPCJE

Obrotowe ramiona do przenoszenia wózka inwalidzkiego. Możliwość dołączenia haku i przyczepy oraz obciążenie ramy.

 

PRODUKCJA

Konstrukcja wykonana z aluminium (odlewanie, obróbka, orurowanie). Uszczelnione łożyska na przegubach. Pałąk (zdejmowany przy transporcie). Cztero-punktowa uprząż (opcjonalnie). Ogólna dostępność.

 

 

HAMULCE

Elektryczny hamulec silnika na cztery koła. Hydrauliczne hamulce tarczowe na przednich kołach. Sterowane za pomocą kierownicy.

UMIEJĘTNOŚCI / OSIĄGI NA STOKU

Dynamiczna stabilność na zboczach do 50% nachylenia. Pokonywanie stoków/przeszkód o nachyleniu 70 stopni.

 

 

WYMIARY

Długość: 1.97m
Szerokość: 1.35m
Wysokość: 1.35m
Ciężar netto z akumulatorami LiFePo4 4kWh: 185 kg
Rozstaw osi: 1.42m
Prześwit: Niezaładowana podstawa: odległość 0.24m

 

BATERIE I AUTONOMIA

Akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe – LiFePo4 4kWh zamontowane w podwoziu. Czas jazdy na akumulatorze 4kWh to około 6 godzin. Ładowanie w 2 godziny. Odzyskiwanie energii przy jeździe w dół.

 

Swincar jako produkt renomowanej francuskiej firmy MECANROC zdobył wielkie uznanie na wymagającym rynku Europy Zachodniej.

Podczas demonstracji tego innowacyjnego pojazdu w Genewie w kwietniu 2015 Swincar otrzymał:

  • nagrodę publiczności,
  • złoty medal z wyróżnieniem,
  • nagrodę wzornictwa przemysłowego,
  • nagrodę grupy młodych liderów,
  • Międzynarodowe Grand Prix Francuskich wynalazców.

Swincar to także zwycięzca Trofeum Innowacji i Turystyki Rodan-Alpy i 2012 Mountian Innovative Certyfikat International Moutian Cluster 2013.

  • galeria
  • wideo